Krajewski dwukrotnie na II miejscu w WMMP na Pannonia Ring

„Cieszy mnie zdobyty wynik, ale wiem, że stać mnie na więcej.”

2016 02 WMMP Pannoniaring 11006

Przemysław Krajewski dwukrotnie wywalczył 2. miejsce w III i IV rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie supersport, które w ubiegły weekend odbyły się na węgierskim torze Pannonia Ring. Tym samym zyskał kolejne punkty za zdobycie 7. i 6. pozycji w klasyfikacji Pucharu Alpe Adria, któremu towarzyszyły polskie zawody. Wśród naszych rodaków lepszym od mieszkańca Nowej Rudy okazał się jedynie Sebastian Zieliński.

Po inaugurujących sezon WMMP 2016 zawodach w Poznaniu Przemek Krajewski skupił się na odbudowaniu przedniego zawieszenia w swoim motocyklu, które wówczas uległo zniszczeniu
w wyniku upadków, jakie mu się przytrafiły. Części do budowy nowego zawieszenia dotarły niestety  dopiero na trzy dni przed zawodami, a w dodatku były inne niż poprzednie. Jak się okazało niektóre
z elementów zostały wycofane z produkcji i zastąpiono je innymi, które nie do końca pasowały
do charakteru jazdy Przemka. Spowodowało to, iż 25-latek nie czuł się do końca pewnie za sterami swojej Yamahy R6, na której dwa tygodnie wcześniej w Poznaniu osiągnął swój życiowy rekord okrążenia.

2016 02 WMMP Pannoniaring 16740

„Cieszy mnie zdobyty wynik, ale wiem, że stać mnie na więcej” – podsumowuje Przemysław Krajewski. „Nowe zawieszenie nieco różni się od tego, na którym się przygotowywałem do sezonu. Szukaliśmy różnych sposobów, aby dostosować je jak najlepiej, ale mieliśmy zbyt mało czasu na jego dopracowanie. Nie czułem się komfortowo na motocyklu, dlatego też nie mogłem pojechać na 100% swoich możliwości. Próbowałem walczyć, ale rywale mieli lepiej przygotowane maszyny. Niewiele brakowało, a drugi wyścig zakończyłbym w żwirze.  Dziękuję mojemu zespołowi za bardzo pracowity weekend, a także wszystkim sponsorom za wsparcie. Czeka nas pięć tygodni ciężkiej pracy nad przygotowaniem motocykla do perfekcji, abym na starcie zawodów w czeskim Moście mógł stanąć zdeterminowany do walki o najwyższe miejsce na podium i cenne punkty w klasyfikacji generalnej.”

V oraz VI runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 15-17 lipca na Autodromie Most. Będzie to także VII i VIII runda wyścigów serii Alpe Adria.

Więcej informacji na temat Przemysława Krajewskiego znajdziecie na fanpage’u  www.facebook.com/krajewski66

foto3

Napisano w Ogólne

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress