Przemek Krajewski zamyka podium WMMP w Moście

2016 03 WMMP Most 18239
Przemysław Krajewski powrócił z Czech z dwoma pucharami za zdobycie trzeciego miejsca w wyścigach piątej oraz szóstej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.
Zawodnicy polskiej serii wyścigów motocyklowych, po sześciu tygodniach przerwy, ponownie spotkali się na polach startowych. Piąta oraz szósta runda WMMP odbyły się w dniach 16-17 lipca na czeskim Autodromie Most. Polskim zawodnikom towarzyszyli uczestnicy wyścigów serii Alpe Adria, którzy na swoim koncie mają dwa wyścigi więcej.
Przemek Krajewski, po problemach z zawieszeniem w swoim motocyklu i powstałych w wyniku tego stratach w klasyfikacji generalnej klasy supersport, odłożył  wyścigi  Alpe Adria na drugi plan. Całe swe siły skupił na przygotowaniu siebie oraz swojego motocykla do wyścigów WMMP. Po intensywnym okresie przygotowawczym team Krajewski Racing ruszył do Mostu, aby walczyć o pierwsze miejsce.

2016 03 WMMP Most 21004
W walce o pole position 25-latek z Nowej Rudy uplasował się na 3. pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Polski oraz 8. miejscu w grupie zawodników Alpe Adria. Podczas sesji kwalifikacyjnej Krajewski pobił swój życiowy rekord okrążenia na tym torze, jednak  wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie błąd w wyborze opon.
Start do wyścigów z końca drugiej linii okazał się mocno problematyczny dla kierowcy yamahy z numerem 66. W trakcie sobotniej rozgrywki Krajewski już w pierwszej szykanie został zblokowany przez jadących przed nim rywali. Choć udało mu się wyprzedzić część z nich, to jednak strata do czołówki okazała się zbyt duża, aby móc powalczyć o zwycięstwo. Przed niedzielnym wyścigiem zespół Przemka zdecydował się zmienić ustawienia zawieszenia. Decyzja ta okazała się słuszną, jednak nie przyniosła aż tak znaczącej poprawy, by móc wygrać. Wyścig szóstej rundy WMMP miał podobny przebieg  do  tego z soboty. Przemek Krajewski ponownie stracił zbyt dużo czasu na walkę z wolniejszymi zawodnikami, którzy jechali przed nim i nie zdołał dogonić prowadzącej grupy motocyklistów. Ostatecznie Krajewski zajął dwukrotnie trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie supersport.
„Nie był to zdecydowanie mój weekend” – podsumowuje Przemek Krajewski. „Popełniłem dwa błędy, które przeważyły o moim wyniku. Pierwszym z nich był zbyt intensywny trening kondycyjny na siłowni. Przetrenowałem swoje ciało i nie czułem się na motocyklu dostatecznie pewnie i na tyle silnie, aby utrzymać tempo na miarę moich oczekiwań. Od zawodów minęło kilka dni, a ja nadal jestem zmęczony, pomimo że staram się dużo odpoczywać. Drugim błędem był wybór niewłaściwej opony podczas sesji kwalifikacyjnej. Na ostatnich okrążeniach czułem, że już nie trzyma ona przyczepności, a na zmianę na nową było już za późno. Gdybym uzyskał  lepsze pole startowe być może łatwiej przyszłoby mi walczyć o zwycięstwo. Ta runda wiele nas nauczyła. Dziękuję mojemu zespołowi, który także bardzo ciężko pracował  oraz moim sponsorom, dzięki którym mogę się ścigać. Widzimy się na kolejnych zawodach.”
Te odbędą się w dniach 6-7 sierpnia na Torze Poznań. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, na które wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat Przemysława Krajewskiego znajdziecie na stronie krajewskiracing.pl oraz na fanpage’u  www.facebook.com/krajewski66

foto3

Napisano w Ogólne

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress